ADAM LÍŠKA: “SOM RÁD, ŽE SME SPLNILI CIELE A VYHRALI OBA ZÁPASY”

Náš mužský tím minulý víkend vycestoval do Nitry na ďalšie dva zápasy 2. ligy mužov. Do štvrtého kola sme nastúpili s cieľom vybojovať si prvé miesto v tabuľke, a taktiež oplatiť prehru z minulého kola tímu DFA Nitra. O krátke hodnotenie tohto kola sme poprosili nováčika v mužskom tíme, a stále len 16-ročného Adama Líšku: 

“V prvom zápase proti FBC Trnava bolo tempo od začiatku veľmi rýchle, hralo sa zo strany na stranu, nikto nevedel dať prvý gól. Vedenia sa ujala Trnava ale tesne pred koncom som stihol vyrovnať stav na 1:1. Zvyšok zápasu bol veľmi vyrovnaný, obidva tímy boli výkonovo veľmi podobné, ale sedem minút do konca sme sa ujali vedenia a už sme ho nepustili.” 

FBC Levice 4:3 FBC 11 Trnava 

“Druhý zápas proti DFA Nitra, bol jednoduchší, ale súper ukázal svoju kvalitu. Hneď zo začiatku sme sa snažili hrať aktívny florbal a vďaka tomu sme do druhej tretiny išli s náskokom 4:0. V následných presilovkách však naše výkony stratili na kvalite. Po timeoute sme sa vrátili späť do zápasu a súpera sme už k ničomu nepustili.”

FBC Levice 11:4 ŠK Slávia SPU DFA Nitra 

“Myslím si, že sme vykonali dobrú robotu a som rád, že sme splnili naše ciele na toto kolo. Zároveň sme zistili, na čom musíme popracovať na tréningoch do budúceho kola.” 

Je to tvoja prvá sezóna v mužskom tíme, ako sa zatiaľ cítiš v kolektíve? 

“Neskutočne. Pár chalanov som poznal už z juniorky ale som rád, že ma všetci chalani prijali medzi seba. Funguje nám to ako na ihrisku, tak aj mimo ihriska. Nebol som si istý ako si sadneme ale myslím si, že som zapadol. Dúfam, že nám moje schopnosti pomôžu udržať výborne rozbehnutú sezónu.” 

Aké sú rozdiely medzi juniorským a mužským florbalom? 

“Určite ich je veľa. Medzi tie najväčšie pre mňa patrí určite tvrdosť, rýchlosť a kvalita hry. Mužský florbal je jednoznačne tvrdší ale naopak si všímam, že rozhodcovia menej prerušujú hru a takisto menej pískajú zákroky a súboje. Tempo a rýchlosť hry je často väčšie. Nemám taký veľký priestor na kľučky a výbehy v hre ako v juniorskom florbale. U mužov hráme viac systémový florbal ako v juniorke, čo si ale myslím, že mi vyhovuje a odráža sa aj na mojich výkonoch. Som rád, že dostávam množstvo priestoru ukázať svoje kvality.” 

Adamovi ďakujeme a držíme jemu aj celému tímu palce v ďalších zápasoch. Toto kolo nášmu tímu chýbal kvôli trénerským povinnostiam ich doterajší najproduktívnejší hráč a zároveň najlepší strelec Marek Marko, ale práve Adam ho dokonale zastúpil. S 13 gólmi je na delenej prvej priečke tabuľky strelcov. Muži sú zase vďaka dvom výhram na delenej prvej priečke spolu s ich dnešným súperom z Trnavy. 

Ďalšie kolo je na programe už o týdeň 18.11., kde sa náš tím stretne so Žiarom nad Hronom a opäť s tímom FBC 11 Trnave.