BRANKÁR TOMÁŠ VARGA HODNOTÍ POSLEDNÉ DVE KOLÁ MUŽOV

Posledné dva februárové víkendy odohrali naši muži záverečné zápasy základnej časti. V rámci štvrtého kola cestovali do ďalekého Trenčína, kde ich čakali dva dôležité zápasy a to s tímami FBC 11 Trnava a Dragons Hlohovec. Následne sa odohralo domáce kolo v športovej hale v Leviciach, kde ich vo večerných hodinách preverili súperi z Trenčína a Nitry. O zhodnotenie týchto zápasov sme požiadali brankára Tomáša Vargu:

Zápas s Trnavou viem zhodnotiť len z pohľadu diváka, pretože do bránky nastúpil môj spoluhráč Dávid Pástor. Súper bol celý zápas silný na loptičke, no nevedel si vytvoriť gólové pozície. Zodpovednou a koncentrovanou obranou sme dokázali ubrániť tím z Trnavy na tri góly. Rýchlymi protiútokmi a dôslednosťou v hre sme nastrieľali súperovi dvanásť gólov.

FBC Levice 12:3 FBC 11 Trnava

Na zápas s Hlohovcom som už nastúpil ja. Čakali sme rýchlu a tvrdú hru od Hlohovca, čo sa nakoniec aj vyplnilo, no naša obrana dokázala zablokovať množstvo súperových striel a ja som tak ostal s minimom zákrokov. Do tretej tretiny sme udržiavali stav 5:0. V poslednej tretine sme poľavili v obrane a dovolili sme Hlohovcu streliť nám tri góly, avšak v útoku sa nám naďalej darilo, a gólový náskok sa nám podarilo ešte zväčšiť štyrmi gólmi. Finálne skóre bolo 9:3 pre nás. V zápase sa mi chytalo dobre, mal som zopár dôležitých zákrokov, ale väčšina striel bola zablokovaných od našich obrancov, za čo im chcem poďakovať.

FBC Levice 9:3 Dragons Hlohovec

Zápas s Trenovcom bol náročný. Na začiatku zápasu sme spravili dve chyby, ktoré Trenčín nekompromisne potrestal. Nedokázali sme sa strelecky presadiť a tak sa prvá tretina skončila z nášho pohľadu 0:2. Vďaka ohromnej diváckej podpore sme sa ale dokázali vrátiť do zápasu a zlepšenou hernou činnosťou sme dokázali vyrovnať stav na 3:3. Minútu a pol pred koncom Filip Barcík dokázal streliť gól na 4:3. Ustáli sme záverečný tlak od nášho súpera a zápas sme vyhrali.

FBC Levice 4:3 FK AS Trenčín – Trenovec

Súboj s Nitrou bol priamy súboj o prvé miesto, keďže náš súper mal ešte teoretickú šancu o prvenstvo v tabuľke. Na tento zápas som nastúpil do brány ja. Vďaka využitej presilovke sme sa dostali do vedenia. V druhej tretine sme dostali dva góly, a tak sme nastupovali do tretej tretiny s jednogólovým mankom. V tretej tretine sme dokázali streliť šesť gólov a súpera ubrániť na tri. V zápase sa mi chytalo dobre, avšak bolo tam aj zopár situácií, ktoré som mohol vyriešiť lepšie.

FBC Levice 7:5 Paradise Nitra

Tomášovi ďakujeme za rozhovor. Chceli by sme sa v mene Tomáša aj celého tímu poďakovať všetkým divákom, ktorí prišli podporiť našich mužov aj napriek neskorým začiatkom zápasov a ukázali, ako sa fandí florbalu v Leviciach. Atmosféru v hale počas domácich zápasov nám závidia aj súperi.

Muži teda ukončili nadstavbovú časť s 25 bodmi v tabuľke a aj napriek tomu, že je na pláne ešte jedno kolo, kde sa náš tím nepredstaví, môžeme konštatovať, že do play-off postúpili z prvého miesto. Prvé zápasy štvrťfinále sa odohrajú v Levickej športovej hale 16. a 17. marca. Súper ani časy zápasov ešte nie sú známe. O všetkom vás budeme včas informovať a tešíme sa na vašu podporu počas domácich zápasov.