CEZ VÍKEND ŠTARTUJÚ SVOJE SÚŤAŽE PRÍPRAVKÁRI

Už tento víkend 8. – 9. októbra 2022 odštartujú naši prípravkári svoju sezónu úvodnými kolami v Trenčíne, resp. v Nitre. Stane sa tak vôbec po prvýkrát, kedy budú mať Levice zastúpenie v týchto dvoch najmladších kategóriách. Sme veľmi radi, že sme v našom klube dokázali vytvoriť vhodné zázemie pre tieto kategórie a ich súťažné zápasy. Poďme si trošku priblížiť obe súťaže.

Mladšia prípravka začína svoju súťaž v sobotu 8.10. v Trenčíne, kde sa zíde všetkých 8 prihlásených družstiev na jednom veľkom turnaji. Hrať sa bude na dvoch ihriskách paralelne, takže o zábavu bude postarané. Naši hráči odohrajú v sobotu tri zápasy postupne s AS Trenčínom, Partizánskym a Dubnicou. Zápasy sa hrajú na 3 x 10 minút na zmenšenom ihrisku a tiež so znižovačmi na bránkach. V mladšej prípravke majú hráči povinnosť nosiť ochranné okuliare, ktoré samozrejme našim hráčom, tak ako dresy, zapožičiame. Samotná liga sa hrá bez tabuľky a bez zverejňovania výsledkov. Ide skôr o skúšku prvého kontaktu hráčov so súťažnými zápasmi a hlavne o zábavu.

Staršia prípravka začína sezónu hneď na druhý deň v nedeľu 9.10.2022 v Nitre, kde sa predstaví v dvoch zápasoch a to s Nitrou a Galantou. Podobne ako mladšia prípravka aj tu sa hrá na 3 x 10 minút na menšom ihrisku (aj keď väčšom ako mladší) a so znižovačmi na bránkach. Výsledky a tabuľky sa ani v SP nevedú. V oboch kategóriách sa hrá s troma hráčmi na ihrisku a brankárom.

Tvrdá práca z minulej sezóny sa nám odzrkadľuje na stále pribúdajúcom počte hráčov v týchto kategóriách, čo nám umožnilo otvoriť obe súťaže v našom klube. Budeme sa snažiť deti viesť k poctivej práci, hre “fair play” a užívania si florbalu. Stále do klubu naberáme aj nových členov, ktorí sa môžu pripojiť aj do samotných súťažných zápasov. Stačí sa len ukázať na tréningu a vyskúšať si to.

Držte nám cez víkend palce.

TRÉNINGY: (Základná škola sv. Vincenta de Paul)

Utorok 15:15 – 16:45 (Staršia prípravka 2012-2013)
Streda 16:00 – 17:30 (Mladšia prípravka 2014-2016)
Štvrtok 15:30 – 17:00 (Mladšia a staršia prípravka)