JUNIORSKÁ NEDEĽA PREKVAPENÍ

Naši juniori vycestovali v nedeľu na dohrávku 3.kola do Nitry, aby si mohli znovu zmerať svoje sily s domácim družstvom ŠK Slávia SPU DFA Nitra a Dubnicou nad Váhom. V lige juniorov Západ figurujú len tieto tri družstvá a už po prvých troch kolách bolo jasné, kto môže pomýšľať na akú priečku. Doposiaľ neporazená Dubnica má určite v hľadáčiku okrem celkového víťazstva v lige aj postup do extraligy juniorov a tak ostal nám a Nitre boj o druhú, resp. tretiu priečku.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FBC Levice 13:5 (5:1, 5:0, 3:4)

V prvom zápase sme nastúpili proti domácemu družstvu. Vzájomné zápasy hovorili jasne v náš prospech, keď sme z troch zápasov prehrali len prvý, aj to len najtesnejším rozdielom. Do zápasu sme naskočili namotivovaný vylepšiť si pozíciu na druhom mieste a vzdialiť sa Nitre. Bohužiaľ to vyzeralo tak, že slová nášho trénera spred zápasu „Poďme to rozhodnúť v prvej tretine“, si k srdcu akoby viac zobrali hráči Nitry a začali hrať ako z veľkej knihy. Počas celého zápasu sme boli pri každej lopte poslední, v obrane sme mali chaos a Nitrančania si z nás robili kuželkovú dráhu. Predviedli sme svoj najhorší výkon v tejto sezóne a výborne hrajúci domáci to využil ku konečnému výsledku 13:5.

ŠTATISTIKY

FBC Levice – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Na druhý zápas sme nastúpili s ani nie 10-minútovou prestávkou proti výborne hrajúcej a neporazenej Dubnici. Náš výkon bol od prvej sekundy koncentrovaný a úplne odlišný od prvého zápasu. Taktika, ktorú zvolil náš tréner si vyžadovala od našich hráčov výkon na hrane ich síl. V prvej tretine sme súpera veľmi dobre bránili, nepúšťali sme ich do voľných pozícii a čistých striel. Naopak na druhej strane ihriska sme sa z protiútokov dostávali do šancí my, čo potvrdil aj Jakub Farkaš otváracím gólom. O 10 minút neskôr inkasovala aj naša obrana a tak sme išli do prestávky za nerozhodného stavu 1:1. Druhá tretina sa vyvíjala rovnako, no tentokrát v nej otvorili skóre hráči Dubnice a my sme gólom stav vyrovnávali. V tretej tretine nám už výrazne ubúdali sily, no hráči ukázali veľkú dávku motivácie čo vyústilo až ku dvom gólom do siete Dubnice v rozmedzí troch minút. Následne sa podarilo súperom ešte upraviť skóre na 4:3, no výsledok sme si ustrážili a pripravili sme Dubnici prvú prehru v sezóne.

ŠTATISTIKY

Už tento víkend cestujeme na ďalšie kolo Ligy juniorov Západ práve do Dubnice nad Váhom. Držte nám palce.