JUNIORSKÝ TÍM JE PRE KONDIČNÉHO TRÉNERA PETRA NUOTU NOVÁ SKÚSENOSŤ

V rámci série rozhovorov sme sa porozprávali aj s kondičným trénerom Petrom Nuotom, ktorý sa pripojil k nášmu klubu len túto sezónu. Ako spolupráca vznikla, v akom stave dostal do rúk tím a ako prebiehala letná príprava nám porozprával v rozhovore.

  •  Túto sezónu si sa stal členom realizačného tímu juniorov. Ako si sa k tomu dostal? Kto koho oslovil? Stretli sa tvoje a klubové predstavy hneď na prvýkrát?

S trénerom Marekom Markom sme sa rozprávali o spolupráci už dávnejšie v posilovni pri tréningoch. Marek navrhol spoluprácu s ktorou som bez váhania súhlasil. Tešil som sa že môžem pomôcť tímu k lepším výsledkom aj umiestneniu.

  • Ako vnímaš túto tvoju pozíciu v tíme? Pracoval si už niekedy takto s celým tímom ako kondičný tréner?

S tímom som doteraz nepracoval ako kondičný tréner takže je to nová skúsenosť aj pre mňa. Som rád že som dostal možnosť pripojiť sa k tímu a dúfam že na prípravu do ďalšej sezóny budeme mať lepšie podmienky a viac času. Ale to sa necháme prekvapiť a uvidíme aký bude rok 2021.

  • Letná príprava juniorov začala už v auguste. Ako to celé prebiehalo? V akom stave si dostal do rúk chalanov z tímu?

Letná príprava začala veľmi dobre, v Kosi Fitness sme trénovali väčšinu času vonku na futbalovom ihrisku aby chalani zlepšili hlavne pohyb na ihrisku. Na zimu sme sa mali presunúť do posilovne a začať so silovou prípravou čo sme s časti aj začali, ale prišiel ďalší lockdown a opatrenia a bolo po tréningoch. Chalanov som dostal bez silovo-kondičnej prípravy takže bolo na čom pracovať. Veľkým mínusom bol veľký kondičný rozdiel medzi hráčmi.

  • Stihli ste odtrénovať a zapracovať na všetkých slabinách tímu do začiatku sezóny?

Myslím že sme toho stihli cez leto natrénovať dosť. Celá práca by sa ukázala v ďalšej sezóne, prípadne na konci sezóny kde by sa bojovalo o umiestnenie. Čakalo nás ešte veľa roboty aby sa celý tím dostal na rovnakú kondičnú úroveň.

  • Videl si oba domáce zápasy juniorov v tejto sezóne? Ako si bol spokojný s výkonmi, na ktorých ste pracovali?

Áno bol som pozrieť tím na oboch domácich zápasoch ktoré sa stihli odohrať. Jedna prehra, jedna výhra. Spokojný som bol hlavne s vyjadrením trénera keď povedal po prvom zápase, že je vidno kus práce. Hlavne na kondičke, vydržali hrať celý zápas v tempe a súper ich neubehal.

  • Súťaž sa juniorom nateraz prerušila, no trénujete aj počas pandémie? Dá sa vôbec trénovať, keď je zákaz zhromažďovania sa nad 6 osôb a vonku je už dosť chladno na vonkajšie tréningy?

Zo začiatku sme trénovali v menších skupinkách v interiéri Kosi Fitness, postupne sme však museli kvôli opatreniam a obmedzenej kapacite vo fitness centrách zrušiť aj tieto tréningy a na tréningy vonku nebolo vhodné počasie a momentálne sa trénovať nedá ani vonku ani vnútri. Čakám kedy sa situácia trochu upokojí a budeme sa môcť vrátiť k pravidelným tréningom.

  • Ako vnímaš takéto prerušenie sezóny z pohľadu kondície a sily u chalanov?

Začiatok prípravy sme mali dobre rozbehnutý, ako som spomínal vyššie, tréningy by sa ukázali neskôr. Prerušenie sezóny by som nebral ako veľký problém, horšie je znemožnené trénovanie tímu či už v hale alebo posilovni. Takže po uvolnení opatrení začíname od začiatku a budeme naháňať aj to čo sme už mali natrénované. 

  • Moja posledná otázka bude smerovať na tvoj tip. Ak by sa sezóna predsa len dohrala, na akej pozícii si myslíš, že juniorský tím sezónu skončí?

Po prerušení súťaže sme ostali sme na druhej pozícii za tímom z Bratislavy, túto pozíciu by tím určite udržal a cesta by smerovala len vyššie. Uvidíme v ďalšej sezóne.