MUŽI UŽ MAJÚ MIESTA A TERMÍNY TURNAJOV, JUNIOROM PRIBUDOL NOVÝ SÚPER

Ako sme už skôr informovali, tento ročník budeme mať v lige prihlásené dve družstvá v regionálnych súťažiach SZFB. Po úspešnom pôsobení nášho družstva mužov v regionálnej súťaži ZAM2 v ich prvej sezóne sme sa rozhodli pokračovať s týmto družstvom aj v nasledujúcom ročníku 2. ligy mužov a ponechať tak mladým hráčom možnosť prebojovať sa do mužského tímu.

V sezóne 2020/2021 sa v 2. lige mužov Západ predstaví rekordných 12 tímov, čo nám predpovedá nabitú sezónu. Koncom júla prebehol medzi klubmi výber termínov domácich turnajov, po ktorom môžeme povedať, že FBC Levice sa v domácej Športovej hale predstaví 8.11. a 13.12. 2020. Presný rozpis zápasov ešte nemáme k dispozícii, no s určitosťou vieme, že sezóna nám odštartuje už 12. septembra 2020 v Hlohovci a základná časť sa ukončí 16. januára 2021. Stále je však otázne, či bude následne pokračovať sezóna zápasmi play-off, keďže podľa aktuálne platného predpisu sú všetky play-off zápasy v regionálnych súťažiach zrušené. Tlak klubov je ale tak veľký, že minimálne v našom regióne Západ budeme ešte o tejto alternatíve rokovať na konferencii 1. septembra 2020 v Bratislave.

Čo sa týka mládežníckeho družstva, väčšina hráčov dorastu, ktorá reprezentovala náš klub v minulej sezóne v súťaži dorastencov, už tento ročník bude vekom juniori, a to bol dôvod, prečo sme prihlásili do súťaže juniorov aj napriek tomu, že tímov býva v tejto regionálnej lige pomenej. Prognózy z predošlých sezón sa naplnili aj tento ročník a do súťaže sa okrem nás prihlásili už len DFA Nitra a Paradise Nitra. Minulý týždeň ale prišla požiadavka z regiónu Bratislava o presunutie juniorského družstva Hurikán Bratislava do regiónu Západ, keďže sa k nim nikto iný neprihlásil a súťaž by sa nemohla otvoriť. Žiadny z tímov v našej súťaži nevyslovil nesúhlas s ich účinkovaním v súťaži ZAJ, takže sezónu odštartujeme so štyrmi účastníkmi.

„S výkonmi mužského družstva sme boli v minulej sezóne veľmi spokojní, čo nám umocnilo aj konečné 3. miesto po základnej časti, a preto sme sa rozhodli, že v tomto projekte budeme pokračovať aj v ďalšej sezóne. Už teraz môžem povedať, že káder nezostane pokope, nakoľko sa nám ozvali záujemcovia o služby niektorých hráčov a po vzájomnej dohode sme ich pustili rozbiehať svoju kariéru do vyšších líg. Pri junioroch sme tajne dúfali, že nezostaneme v lige sami, aby sa súťaž aj otvorila a po schválení účasti Hurikánu Bratislava v našom regióne sme veľmi radi, že sme sa nazbierali aspoň štyria. Súťaž bude zaujímavá aj z toho pohľadu, že si budeme môcť zmerať sily aj s tímom z iného regiónu. Určite vnímame účasť Hurikánu v našej lige za pozitívny ťah,“ uviedol Marek Marko, predseda ŠK FBC Levice.