MUŽI V SOBOTU V PIEŠŤANOCH, JUNIORI V NEDEĽU V NITRE

Už tento týždeň nás čaká víkend plný florbalu. Na svoj tretí zápas nastúpia juniori proti poslednému súperovi v súťaži, muži odohrajú druhé dvojkolo v Piešťanoch.

Po prvom dvojkole, v ktorom muži porazili v Nemšovej Hlohovec tesne 9:8 a následne prehrali s AS Trenčín „B“ vysoko 17:2, vycestujú tentokrát do Piešťan. Tu ich čakajú znova nároční súperi v podobe domáceho tímu Piešťan a minuloročného majstra 2. ligy zo Serede. Proti Piešťanom to bude premiéra, keďže tento tím minulý rok 2. ligu mužov nehral, no túto sezónu nabehol do súťaže veľmi presvedčivo, keď vyhral 4 zo 6 odohraných zápasov a v neúplnej tabuľke sa nachádza na 2. mieste. Zápas sa začína o 13:00.

Na druhý zápas nastúpia od 16:00 proti hráčom zo Serede, s ktorými už majú skúsenosti z minulej sezóny.  ICE PLAYERS Sereď bol totižto jediný tím, proti ktorému naši chlapci nedokázali vyhrať ani jeden zápas v základnej časti. To znamená, že im túto sezónu majú čo vracať a pokúsiť sa o to môžu už v sobotu.

Mužský káder je už doplnený aj o posledných hráčov, keď sa nám tento týždeň podarilo dotiahnúť do konca prestup Adama Kováča a hosťovanie Juraja Vrťa z klubu FBK Fair Levice a tiež medzinárodný prestup Pavla Lohyňu z Opavy. V sobotu doplnia družstvo znova aj juniori, ktorí tak budú mať ďalšiu príležitosť na naberanie skúseností.

Hneď na druhý deň, t.j. v nedeľu 11.10., odohrajú juniori 3. kolo ligy juniorov v Nitre proti tímu DFA Slávia Nitra. Po tom, čom sa im podarilo na domácej palubovke poraziť FBC Paradise, sú dobre naladení a odhodlaní bojovať o ďalšie víťazstvo v lige. S družstvom DFA sa už dobre poznajú, keďže proti nemu odohrali v minulej sezóne dva zápasy, otázkou však zostáva, kto túto skutočnosť pretaví vo svoj prospech. Tréner juniorov má na nedeľu k dispozícii väčšinu hráčov. Zápas sa začína o 11:00 v Mestskej športovej hale v Nitre.