KAPITÁN KVOČKA PO 3. KOLE LIGY: DALI SME DO TOHO VŠETKO!

Pripravili sme si pre vás rozhovor s našim kapitánom mužského tímu Matejom Kvočkom. V článku sa okrem iného dozviete:

  • ako prebiehalo tretie kolo 2. mužskej ligy
  • ako kapitán hodnotí kvalitu ligy
  • aké sú ambície nášho tímu
  • ktorým štatistikám v lige kraľujú Marko a Kvočka
  • výsledky oboch zápasov nášho mužstva

V sobotu 21.10. odohrali v Nitre naši muži tretie kolo M2. Po úvodných zápasoch cestovali v dobrej nálade s cieľom obhájiť svoje postavenie v tabuľke. Na zopár otázok prišiel odpovedať kapitán mužského tímu Matej Kvočka. 

Ako by si zhodnotil tretie kolo? 

“Do tretieho kola sme išli s cieľom vyhrať oba zápasy a potvrdiť tak predbežné prvé miesto v našej skupine. V prvom zápase proti Paradise Nitra sme dokázali od začiatku dominovať, dostali sme sa do rýchleho vedenia 4:0 už v prvej tretine. Po zvyšok zápasu sme náš náskok zvyšovali a vytvárali si veľké množstvo šancí. Jediné negatívum v tomto zápase boli zbytočne tri góly, keďže sme si v priebehu zápasu dali za cieľ udržať nášmu brankárovi čisté konto.” 

“Druhý zápas, ktorý sme odohrali proti DFA Nitra, bol ako zo zlého sna. Ešte som nezažil, aby sme v jednom zápase mali toľko smoly. Súper bol určite silnejší, než sme čakali. Nedarilo sa nám dostať do výraznejšieho vedenia, tak ako v prvom zápase, najmä kvôli obrovskému množstvu nepremených šancí. Taký počet tyčiek a netrafenych prázdnych brán som už dlho nezažil. A aby to nestačilo, v polovici zápasu sa nám zranil brankár, a keďže sme na toto kolo vycestovali len s jedným brankárom, do brány sa musel postaviť hráč Adam Heinerich. Napriek tomu sa nám dlho darilo udržiavať priaznivý výsledok. Až na posledných päť minút, keď sme na chvíľu prestali hrať a Nitre sa podarilo otočiť skóre. Záverečný tlak nám už nevyšiel, keďže už bolo cítiť aj značnú únavu.” 

“Celé kolo však hodnotím pozitívne, vycestovali sme v oklieštenej zostave, s dvomi klasickými obrancami. Všetci chalani dali zo seba všetko a nevzdali sa ani po zranení nášho brankára. Mrzí to, že sme nezískali plný počet bodov ale idem ďalej.” 

 Čo hovoríš zatiaľ na kvalitu ligy? 

“Po úvodných kolách hodnotím ligu pozitívne. Síce sme mali možnosť hrať iba proti tímom v skupine juh, ale zápasy určite nie sú jednoduché, aj keď to tak možno podľa výsledkov vyzerá. Nechcem nás vychváliť, ale zatiaľ predvádzame najlepšie výkony za posledné roky.Práve pre to je naše postavenie v tabuľke také, aké je.” 

Aké sú ambície mužstva? 

“Naše ambície sú jasné: byť v prvej trojke v skupine, ideálne na prvom mieste, aby sme už v decembri mali istý postup do play-off a druhú časť sezóny hrali nadstavbu s najlepšími tímami v 2.lige západ. Nebude to jednoduché, stále nemáme nič isté a práve ďalšie kolo bude asi najťažšie. Stretneme sa v ňom s prvou Trnavou a opäť s DFA Nitrou. Práve pre to musíme na tréningoch zamakať a odstrániť chyby z posledného kola Všimli sme si, že v úvodných zápasoch dostali šancu aj mladí odchovanci… “Tento rok je asi prvýkrát, kedy sme nezískali žiadne posily z iných klubov. Rozhodli sme sa, že dáme šancu našim juniorom a dorastencom, čo bolo dobré rozhodnutie. Zatiaľ mali šancu nastúpiť na obe kolá dvaja dorastenci Adam Líška a David Kukel. Stačí sa pozrieť na ich produktivitu v týchto zápasoch. Takisto za nás nastúpil aj jeden junior Filip Barcik, ktorý sa síce bodovo nepresadil, ale predviedol dobrý výkon. Určite v ďalších kolách chceme zapojiť aj ďalších mladých chalanov, ktorí si to svojimi výkonmi na tréningoch zaslúžia.” 

Maťovi ďakujeme za rozhovor. Na záver by sme ešte spomenuli, že o tom aké výkony naši muži podávajú svedčia aj individuálne štatistiky. V bodoch a góloch sa mimoriadne darí manažérovi klubu Marekovi Markovi, ktorý hrá zatiaľ v životnej forme a vedie štatistiku gólov aj bodov celej ligy. V asistenciach zas kraľuje náš kapitán Matej Kvočka. Nezaostávajú ani ostatní chalani. Viac info na: https://www.szfb.sk/sk/stats/home/1014/2-liga-muzov-zapad.

Ďalšie kolo odohrajú naši muži už 05.11.2023 znovu na pôde Nitry, kde nastúpia proti DFA Nitre a FBC 11 Trnave. 

Výsledkový servis: 

FBC LEVICE – Paradise Nitra 12:3 (4:0, 3:1, 5:2) 
Góly: Hužvár 4, Marko 2, Heinerich 2, Bukoven, Kvočka M., Líška, Szalma 

FBC LEVICE – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 10:12 (3:3, 4:4, 3:5) 
Góly: Líška 4, Szalma 2, Hužvár 2, Marko 2