OKREM MUŽOV A JUNIOROV PRIBUDNÚ V NOVEJ SEZÓNE V LIGE AJ PRÍPRAVKÁRI FBC LEVICE

Nová sezóna sa nám nezadržateľne blíži a my sme radi, že môžeme zbierať ovocie našej minulosezónnej práce. V prvom kole prihlasovania do regionálnych súťaží SZFB sme aj túto sezónu prihlásili družstvá mužov a juniorov, no v druhom kole prihlasujeme ďalšie dve kategórie – mladšiu a staršiu prípravku, čím sa zaraďujeme medzi TOP kluby v počte prihlásených kategórii v súťažiach.

Muži a juniori FBC Levice sú už stálice medzi ligovými družstvami a práve preto sme sa aj túto sezónu rozhodli obe kategórie prihlásiť do súťaže. Muži budú hrať 2.ligu Západ, v ktorej bude tento rok až 12 družstiev čo tejto lige pridá na atraktivite. Regionálna rada nastavila veľmi zaujímavý spôsob súťaže, keď ligu rozdelila ešte na dve skupiny Juh a Sever, z ktorých budú následne postupovať tímy do dvoch výkonnostných skupín. Nášmu tímu sa v skupine Juh ušli traja súperi z Nitry: Paradise, DFA a Windy Town, ďalej Trnava a Sereď. Do výkonnostne lepšej skupiny postupujú prví traja zo skupiny. Rozhodne sa máme na čo túto sezónu tešiť.

Keďže sa v Lige juniorov západ prihlásila okrem nás len Dubnica nad Váhom, požiadali sme o prijatie do regiónu Stred, ktoré bolo úspešné. Naši juniori si tak zahrajú ligu spolu s tímami zo stredného Slovenska, čo bude pre nich veľmi veľká skúsenosť. V Lige juniorov Stred budeme mať 5 súperov: Dubnica nad Váhom, Nižná, Brezno, Čadca a Raptors. Aj keď sa veľa nacestujeme, vnímame to ako veľké pozitívum pre rozvoj našich hráčov.

To čo sme avizovali na začiatku minulej sezóny – otvorenie kategórii prípraviek na prípravu do ligovej sezóny aktuálne plníme, keďže budú obe kategórie hrať ligu. Prihlasujeme do súťaže SZFB ako mladšiu, tak aj staršiu prípravku. Sme veľmi radi, že sa detičky o florbal zaujímajú a že ich rodičia podporujú v športovaní. Táto sezóna bude nabitá florbalovými zápasmi.

Náš predseda Marek Marko bude okrem vedenia klubu túto sezónu hrať za mužov, trénovať juniorov, staršiu prípravku, mladšiu prípravku a viesť krúžky na ZŠ Andreja Kmeťa a ZŠ Tlmače. Pýtali sme sa preto, ako to celé vníma:

„Z tohto klubu sa od začiatku snažím vytvoriť príležitosť pre všetky vekové kategórie na športovanie a práve preto potrebujeme mať vytvorenú celú pyramídu kategórii. Ak to má znamenať, že budem každú kategóriu trénovať ja, vôbec mi to nevadí. Snažím sa ale samozrejme zapájať do trénovania aj hráčov nášho klubu, ktorí majú záujem učiť sa pracovať s deťmi. Pri prípravke mi pomáhajú dvaja juniori – Daniel Koles a Tomáš Varga, pri juniorke mi robí asistenta člen mužského družstva Richard Gašparec. Ja som hlavne veľmi rád, že už v našej štvrtej sezóne môžeme otvoriť do súťaže až štyri kategórie zo siedmych možných. Je to obraz toho, že tvrdá práca prináša aj svoje ovocie. Ja verím tomu, že detí bude na florbale stále pribúdať a my sa budeme rozrastať aspoň takto rýchlo ako doteraz.“