PETER KOLLÁR: KONFRONTÁCIA S NAJLEPŠÍMI MUŽSTVAMI SR MÔŽE CHALANOM LEN POMÔCŤ

1️ krásne mesto, 3️ vyčerpávajúce dni, 8 náročných zápasov, 13 úžasných hráčov, 2 neskutoční tréneri a 14 obetavých rodín, Aj takto by sa dalo v skratke zhrnúť naše pôsobenie na historicky prvých MSR nášho klubu.  Pre všetkých zúčastnených to bolo vyčerpávajúce, ale zároveň inšpirujúce pôsobenie. Každý si siahol na dno svojich síl (áno aj rodičia), a ukázal ako sa bojuje za Levice.

Vyjadrenie trénera Petra Kollára: Dovoľte malé zhrnutie aj odo mňa. V prvom rade ďakujem, že som mal šancu viesť toto družstvo, bola to pre mňa česť a veľmi cenná skúsenosť. Konfrontácia s najlepšími mužstvami SR v tejto kategórii chalanom môže len a len pomôcť. Videli na vlastné oči, ako sa hrá florbal na najvyššej úrovni v rámci SR. Mali možnosť sa stretnút s klubmi, ktoré majú oveľa vačšiu tradíciu ako my a zistiť, že sa s nimi dá hrať. Poviem na rovinu, že ako tréner som chcel ešte trochu viac. Veľmi ma mrzia niektoré prehry, ale mal som niekedy pocit, že to chcem viac ako chalani. Ale nevadí. Boli to veľmi náročné tri dni pre nich, nikdy predtým nemali možnosť zažiť niečo podobné. Čeliť atmosfére na zápasoch, kde nie je počuť vlastného slova, tlaku na výsledok, to sú veci, s ktorými sa doteraz nestretli a ťažko sa s tým pasovali. Ale bolo tam srdiečko a emócie, išli na hranicu svojich možností. Ďakujem im všetkým za výkony a za to, že celému Trenčínu dali vedieť, kto sú Levice. Boli to krásne tri dni, ďakujem Vám všetkým.“

V konkurencii 36 družstiev z celého Slovenska sme obsadili krásne 21. miesto s bilanciou 4 výhry a 4 prehry  Strelili sme 60 gólov, chytili 3 nájazdy, zjedli prinajmenšom 120 zmrzlín, 83 trojuholníkov pizze a prišli skoro o všetky hlasivky. Ale každý jeden si to neskutočne užil.

Výsledky:

CAPITOL Floorball Academy – ŠK FBC Levice 12:8 (3:4, 3:3, 6:2)
FbK QuickBall Levoča – ŠK FBC Levice 15:5 (4:3, 6:2, 5:0)
ŠK FBC Levice – ŠK 1. FBC Zvolen 9:6 (4:3, 4:3, 1:0)
ŠK FBC Levice – ŠK FTC Fiľakovo 12:3 (2:1, 6:0, 4:2)
ŠK FBC Levice – FBK AS Trenčín bieli 13:8 (5:3, 4:4, 4:1)
1.SC Malacky – ŠK FBC Levice 5:6 (1:1, 1:2, 3:3)
ŠK FBC Levice – FK Florko Košice 4:5 (2:2, 1:0, 1:3)
1.FBC Trenčín Rytieri – ŠK FBC Levice 7:3 (4:1, 2:1, 1:1)

Chceme sa takto verejne poďakovať obom trénerom a všetkým rodičom, bez ktorých by sa toto všetko neudialo. Zaslúžia si veľký obdiv za obetavosť a ochotu odcestovať s deťmi na tri dni strávené v hale.

ĎAKUJEME!