RICHARD GAŠPAREC: MALI BY SME MAŤ NAJVYŠŠIE CIELE

V sobotu 10 febrára 2024 odohrali naši muži ďalšie kolo druhej ligy mužov. Zhodnotenie kola a doterajšej sezóny nám poskytne stálica nášho mužského  tímu, Rišo Gašparec.

Ako hodnotíš zápas proti AS Trenčín – Páv?

Myslím si, že tento zápas je pre nás jedným veľkým ponaučením. Mali sme ho rozohratí v náš prospech, keďže do prvej polovice zápasu bolo skóre 6:1. V druhej polovici sme sa asi až príliš spoliehali na oporu v bráne (Dávida Pástora), ktorý nás držal celý zápas, a prestali sme si plniť defenzívne činnosti. Následne začal  súper pomaly otáčať. V druhej polovici zápasu dal dva rýchle góly, ktoré ich „naštartovali“. Zápas, ktorý sme mali s prehľadom vyhrať skončil nakoniec nerozhode 6:6.

Florbalový klub AS Trenčín – Páv – FBC Levice 6:6 (1:3,3:3,2:0)

Ako hodnotíš zápas proti Hlohovcu?

Tento zápas bol presne podľa mojich očakávaní a to pomerne ťažký. Proti Hlohovcu sme vyhrali naposledy tri sezóny dozadu. Hrajú štýl florbalu, ktorý nám herne nevyhovuje a ťažko sa mu prispôsobujeme. Som rád, že sa nám to vďaka novým posilám podarilo v posledných sekundách vyhrať, a dúfam, že aj odveta v nadstavbe bude rovnako v náš prospech.

FBC Levice – Dragons Hlohovec 9:8 (2:4, 3:2, 4:2)

Posledná 4 zápasy skončili tesným výsledkom. Čo na to hovoríš ?

Posledné 4 zápasy boli z môjho pohľadu nie úplne najlepšie odohraté. Myslím si, že z individuálnych schopností jednotlivcov patríme k top tímom nadstavby. (Náš najväčší konkurent v tomto atribúte je podľa mňa FBC 11 Trnava). Posledné 4 zápasy boli odohraté v MŠH Nemšová ktorá nám absolútne nesedí. Je to najmenšie možné ihrisko podľa pravidiel SZFB, (Osobne nechápem ako sa v tejto hale môžu hrať celoštátne súťaže ako  ZEX a pod.) Myslím si, že tento fakt viac vyhovoval ostatným tímom, ktorých štýl hry presne zapadá do tejto malej telocvične. Najbližšie kolo 17.02.2024 sa bude hrať v ŠH M-šport v Trenčíne, kde je ihrisko naopak najväčšie, aké podľa pravidiel môže byť, a dúfam, že si že tam si napravíme chuť a vyhráme oba ďalšie zápasy s prehľadom.

Si stabilnou súčasťou tímu FBC Levice už zopár sezón, cítiš sa  byť lidrom ?

Úprimne necítim sa byť lídrom v našom tíme. Skôr by som povedal, že možno ako zástupca vedúcich Mateja a Romana Kvočku, ktorí náš tím úspešne menežujú už od prvej sezóny.

Zatiaľ sme stale na prvom mieste, ako hodnotíš priebeh sezony?

Podla mňa sme na tejto priečke zaslúžene a sme schopní sa na nej udržať. Uvidíme, čo povie priebeh posledných štyroch zápasov pred play-off. Priebeh sezóny hodnotím veľmi pozitívne. Myslím si, že partiu máme dobrú a za tých päť sezón čo hájim farby FBC Levice, máme asi najlepší káder. Naše ciele by už mali byť najvyššie: superfinále M2 Západ, ktoré sa bude konať v Leviciach, či už s nami alebo bez nás.