SEBASTIÁN NÉMA: “POKÚSIME SA SI VYBUDOVAŤ DO PLAY-OFF NAJLEPŠIE MIESTO”

Základná časť 2. ligy mužov Západ vyvrcholila posledným kolom v Trnave. Naši muži sa predstavili v dvoch zápasoch proti tímom Paradise Nitra a Floorball Academy Trnava. Tentokrát sme o rozhovor požiadali Sebastiána Nému:

“Do posledného kola základnej časti sme išli s úlohou potvrdiť si prvé miesto v tabuľke a naladiť sa víťazne na nadstavbovú časť. V prvom zápase sme začali aktívne a vyhrávali sme 7:1, potom sme však poľavili a momentum sa preklopilo na stranu súpera. Zápas sme však zvládli a vyhrali sme 10:4.”

FBC Levice 10:4 Paradise Nitra

“Druhý zápas bol fyzicky oveľa náročnejší. Domáci tím z Trnavy prišiel v plnom zložení a v prvej tretine nás k ničomu nepustil. Do zápasu nás dostali presilovky, ktoré sme dokázali premeniť a od tohto momentu to naštartovalo celý tím aj v hre 5 na 5 a hrali sme vyrovnanú partiu. O víťazstvo sme museli bojovať až do poslednej sekundy. Obetavým a tímovým výkonom sa nám to aj podarilo.”

FBC Levice 8:7 Floorball Academy Trnava

Túto sezónu si nastúpil na pozícii centra a obrancu. Aké sú rozdiely medzi týmito pozíciami a kde sa ti hrá lepšie ? 

“Obidve pozície majú niečo do seba. Fyzicky sú rovnako náročné. Na pozícii centra toho veľa nabehám a musím mať prehľad čo sa deje okolo mňa. Čas na rozohrávku je minimálny a musím vypomáhať rovnako ofenzíve a defenzíve. Ako obranca zvádzam veľa fyzických súbojov a bránim rôzne typy útočníkov, takže sa vždy musím rýchlo prispôsobiť. Na rozohrávku je času viacej, ale o to presnejšia musí byť. Záleží aj proti akému súperovi hráme. Niekedy je ľahšie hrať centra a niekedy obrancu, ale komfortnejšie sa cítim v obrane.”

Podarilo sa vám postúpiť do nadstavby A, aké budú ciele tímu v tejto časti sezóny ? 

“Náš cieľ bude rovnaký ako doteraz. Pôjdeme zápas po zápase a budeme sa snažiť poraziť každého súpera, ktorý sa pred nás postaví a pokúsiť sa pred play-off vybudovať si čo najlepšie miesto.”

Mužom sa teda podarilo vybojovať si prvé miesto v základnej časti. Po novom roku ich čaká nadstavba, v ktorej si zahrajú s tímami Paradise Nitra a FBC 11 Trnava a s tromi najlepšími zo skupiny Sever, ktorými sú Florbalový klub AS Trenčín – Trenovec,  Drangons Hlohovec, Florbalový klub AS Trenčín – Páv Piešťany. Všetky tímy budú začínať s 0 bodmi na ich konte, takže nás čaká veľa napínavých zápasov. Presné dátumy týchto zápasov zatiaľ nepoznáme, ale už teraz vám vieme s určitosťou povedať, že jedno kolo sa odohrá aj doma v Leviciach. Budeme teda naším mužov držať palce v ďalšej časti sezóny.