VRACIAME SA K TRÉNINGOM, AK SA SITUÁCIA NEZMENÍ, TAK AJ K ZÁPASOM

Prinášame výbornú správu. Ako už na svojom FB profile informoval Západoslovenský Florbalový Región, ak sa situácia nezmení, sezónu budú už v máji dohrávať ako JUNIORI, tak aj MUŽI. Od pondelka sa vraciame k vonkajším tréningom, a dúfame, že čoskoro nás pustia aj do hál. Sme na výbornej ceste, len si to udržme

ZSFB ZÁPAD: BUDEME POKRAČOVAŤ, ak sa situácia nezmení… Pred malou chvíľou som odoslal klubom účastným v západoslovenskom florbalovom regióne nasledujúcu správu: “Prioritou pre nás vždy bolo, aby ste o každej zmene dostali informáciu ako prví. Nakoľko je zrejmé, že pandemická situácia sa na území Slovenskej republiky každým týždňom zlepšuje, považujeme za mimoriadne dôležité informovať Vás o aktuálnej situácii v našom florbalovom regióne resp. zväze. Aby boli naše informácie komplexné, pôjdeme na to postupne. Ešte pred tým je však dôležité upozorniť na niektoré fakty. Podľa platného COVID AUTOMATU sa potrebujeme dostať pod úroveň 2500 hospitalizovaných, aby sme sa mohli vrátiť do hál (1 osoba na 35m2), resp. pod 1500 hospitalizovaných, čo by znamenalo, že môžeme “hrať zápasy” (bonusom je aj prítomnosť 250 divákov v hľadisku).

Juniori: Plánujeme odohratie sezóny v skrátenom formáte, dvakrát každý s každým. Ukončenie sezóny do 30.06.2021

Muži: V spolupráci s klubmi v mužskej kategórii plánujeme spustiť sezónu, ktorej trvanie odhadujeme od 29.05. – 30.06.2021. V prípade záujmu do 17.07.2021. Ako sme už zmienili – v plnej spolupráci a koordinácii so samotnými klubmi v snahe, aby každé družstvo odohralo čo možno najviac zápasov.

Teraz už zostáva len držať si palce, aby sme zostali zodpovední. Nastal čas, vrátiť nám – športovcom späť všetko, čo nám doba zobrala ! Poďme na to – avšak, pomaly a zodpovedne.

Zdroj: https://www.facebook.com/FlorbalZapad/