ZMENY V MUŽSKOM TÍME

Po veľmi úspešnej prvej sezóne mužského družstva v 2. lige Západ, keď sa našim hráčom podarilo vybojovať 3. miesto po základnej časti, neboli žiadne pochybnosti, že v tejto kategórii budeme pokračovať aj v novej sezóne. Tak, ako tomu bolo v sezóne 2019/2020, aj v tejto budú muži reprezentovať náš klub a mesto v regionálnej lige Západ.

Pevne veríme, že sa liga rozbehne podľa plánov a aktuálna situácia na Slovensku už vážnejšie nezasiahne do diania súťaže.  Minuloročná DFA Nitra putuje z 2. miesta podľa našich informácií do 1. ligy, no počet účastníkov ligy by mal byť túto sezónu aj tak vyšší, čo naznačuje kvalitnejšiu a vyrovnanejšiu súťaž.

Tak ako ostatné družstvá, ani to naše sa nevyhlo zmenám. Súpiska mužstva prešla výraznejšími zmenami, čo pôvodne nebolo v pláne, no situácia si to vyžadovala. Niektorí hráči podali žiadosť o prestup, s niektorými sme sa po vzájomnej dohode v dobrom rozišli. Poďme sa pozrieť bližsie na jednotlivé odchody či príchody.

Naši dvaja najproduktívnejší hráči z minulej sezóny Roman Taldík (47 bodov po základnej časti) a Jakub Tokár (46 bodov po ZČ) sa rozhodli skúsiť šťastie v celonárodnej 1. lige a požiadali o prestup do klubu DFA Nitra, odkiaľ k nám zhodou okolností Tokár minulú sezónu prestúpil. Klub ich požiadavke vyhovel, a tak sa momentálne čaká už len na papierové potvrdenie oboch prestupov matrikou SZFB.

Ďalšími dvoma hráčmi, ktorí odchádzajú do Nitry, no tentokrát do klubu FBC Paradise Nitra, sú Roman Laktiš a Matúš Páleník. Paradise Nitra je nový klub, ktorý bude hrať v nasledujúcej sezóne 2. ligu Západ, čo znamená, ža sa s oboma hráčmi stretneme vo vzájomnej konfrontácii. S oboma hráčmi sme ukončili ich pôsobenie v klube ešte v auguste, aby mali možnosť si nájsť nové pôsobisko, čo sa im aj podarilo. Rastislav Hložek je piatym hráčom na odchode z klubu. Pri Rudolfovi Patayovi sme sa rozhodli nepredlžovať jeho hosťovanie z klubu FBK Fair Levice. Rudo je tak šiestym hráčom, ktorý končí v tíme. Tadeáš Fazekaš bude síce aj naďalej pôsobiť na súpiske FBC Levice, no s jeho štartom v nasledujúcej sezóne je to stále otázne a nevylučuje sa ani možnosť, že nebude môcť nastúpiť vôbec. Poslednou zmenou v mužskom družstve je zmena kategórie pre Braňa Mišuru, keď bude viac pôsobiť v tíme juniorov.

Samozrejme, že všetky miesta po odchádzajúcich hráčoch sme zaplnili novými posilami a sme radi, že sa k nám v novej sezóne pripoja aj bývalí hokejisti Levíc Martin Hronec a Juraj Vrťo. Ďalšou novou tvárou v tíme bude bývalý hráč DFA Nitra Rastislav Mištík a tiež bývalý hráč S.K. P.E.M.A. Opava Pavol Lohyňa. Káder by mal doplniť ešte do začiatku sezóny Adam Kováč z klubu FBK Fair Levice, pri ktorom sme stále v štádiu papierového vybavovania prestupu. Zvyšné voľné miesta chceme zapĺňať juniormi, z ktorých majú v tíme už teraz miesto útočník Timotej Szalma a brankár Dominik Albert.

Z minulej sezóny tak v tíme ostávajú Matej Kvočka, Roman Kvočka, Marek Marko, Ján Littva, Patrik Balla, Svetozár Rudenko, Richard Gašparec, František Boďo a Boris Nitranský.

Marek Marko, predseda klubu: „Ešte pred štartom našej prvej sezóny som chalanom povedal, že ak budú chcieť z klubu odísť a posunúť sa o úroveň vyššie, tak im v tom nebudem vôbec brániť. Toto je presne prípad Tokára a Taldíka, keďže nás ich odchod bodovo zasiahne, no nechcem im brániť v ďalšom florbalovom raste. Samozrejme, v tíme nám budú chýbať všetci chalani na odchode, nielen títo dvaja, no dúfame, že sa nám podarilo ich miesta dostatočne nahradiť a v nasledujúcej sezóne uhráme čo najlepší výsledok. Bude ťažké obhajovať 3. miesto z minulej sezóny, ale sme na to pripravení a odhodlaní bojovať v každom zápase. Aj túto sezónu som sa rozhodol, že nás do bojov bude viesť ako kapitán naďalej Matej Kvočka.

Matej Kvočka, kapitán mužského tímu: „Je pred nami druhá sezóna, do ktorej vstupujeme s viacerými zmenami. Odchádza od nás šesť chalanov, ktorým by som chcel poďakovať za minulú sezónu a taktiež im popriať veľa šťastia. Najmä Romanovi Taldíkovi a Kubovi Tokarovi, ktorí odchádzajú do prvej ligy. Dúfam že ukážu mladým florbalistom, že aj z Levíc sa dá dostať do kvalitných tímov. Práve pre tieto odchody prichádza viacero nových hráčov, ktorí by mali vyplniť voľné miesta na súpiske a dúfam, že ukážu naplno svoju kvalitu. Väčšiu šancu dostanú aj juniori. Myslím, že je to pre nich určite motivácia. Ak budú makať na tréningoch, dostanú šancu si zahrať aj s nami. Sezóna bude náročná, keďže sme si minulý rok nastavili latku pomerne vysoko. Nepomohlo nám ani to, že odišli dvaja najproduktívnejší hráči, ale verím, že s novými posilami dokážeme reprezentovať Levice na čo najvyššej úrovni. Pomôcť by nám k tomu mohli aj nové dresy, ktoré budú vyzerať naozaj pekne.“

Na záver by sme sa chceli už len všetkým chalanom poďakovať za ich prínos tomuto klubu v minulej sezóne a popriať im veľa šťastia v ich nových pôsobiskách. Nové posily v tíme vítame a dúfame, že sa u nás budú cítiť príjemne. Už čoskoro sa môžete tešiť na ďalšiu zmenu v mužskom tíme, ktorá sa bude týkať farby, dizajnu a strihu nových dresov.