V NEDEĽU ŠTARTUJÚ SVOJU SEZÓNU AJ JUNIORI

Opäť máme pred sebou víkend a pre náš klub to už tradične znamená dva dni florbalu. V sobotu sa naši muži predstavia v dvoch zápasoch 2. ligy Západ, kde v Trnave narazia na domáci tím a ich posledného súpera FBK UKF Nitra Windy-town. Na druhý deň v nedeľu vycestujú naši juniori na dlhú cestu až na Oravu za prvým kolom Ligy juniorov Stred. Pred samotným začiatkom ligy sme sa pozreli na profil ligy, naše ambície, ciele a vyjadrenia kapitána Timoteja Szalmu a trénera Mareka Marka. 

Liga juniorov Stred odštartuje svoju 10. sezónu už túto nedeľu aj za účasti nášho družstva s najvyšším počtom účastníkov od jej vzniku. Spolu s Dubnicou nad Váhom nás región Stred prijal do svojej ligy, čím sa zvýšil počet tímov zo štyroch na šesť. Okrem Dubnice tak budeme súperiť ešte s tímom Čadce, Brezna, Raptors a minuloročným majstrom Nižnej. Čakajú nás nepochybne veľmi ťažké zápasy a veľká neznáma v nich. Súperov uvidíme prvýkrát až priamo na zápase, no to isté samozrejme platí aj opačne. Liga sa odohrá turnajovým spôsobom, kedy vycestujeme na päť kôl po dva zápasy. Spolu odohráme 10 zápasov, po ktorých sa urči konečné poradie v lige. 

Ambíciami tímu je určite čo najlepšie umiestnenie, no poprosili sme kapitána juniorov a tiež trénera o zhodnotenie tímových cieľov: 

Timotej Szalma (kapitán): „Tak najskôr by som chcel určite povedať, že sa veľmi tešíme, že nám je umožnené juniorku vôbec hrať. Keďže ešte v lete sa do regiónu Západ prihlásili len dva tímy a z dôvodu malej účasti sme ani nemali hrať. Neskôr nám bolo umožnené hrať v regióne Stred a aj možno kvôli okolnostiam, že nebudeme môcť hrať túto sezónu domáce zápasy, tak sme šťastní, že nezostaneme len na tréningových jednotkách. Súperov vôbec nepoznáme, ale určite by sme chceli skončiť na konci sezóny v najlepšej trojke. Preto musíme hlavne zachytiť úvod sezóny a ísť od zápasu k zápasu. Do klubu prišli veľmi šikovní hráči s veľkým potenciálom a preto verím, že táto sezóna bude pre nás úspešná a s chalanmi budeme robiť všetko preto, aby levický florbal nezaostal ani medzi velikánmi ako je Nižná alebo Raptors.“

Marek Marko (tréner): „V prvom rade sme veľmi radi, že sme dostali možnosť odohrať plnohodnotnú súťaž so šiestimi účastníkmi. Tým, že to je región Stred, nedokážeme sa na súperov pripraviť tak, ako sme boli zvyknutí, keď sme vedeli proti komu hráme, no aj tak máme vysoké ciele a jednou z ambícii je určite medaila. Myslím si, že sa nám podarilo vyskladať dobrý tím, keď sme zložili dokopy chalanov z Levíc, Topoľčian aj Žiaru nad Hronom. Nemali sme žiadny prípravný zápas, no niektorí chalani už pravidelne nastupujú v mužskom tíme, čo im dáva veľa skúseností. Do prvých zápasov ideme s odhodlaním získať prvé body a od začiatku pracovať na čo najlepšom umiestnení.“ 

Veríme, že sa našim juniorom podarí splniť svoje ciele a očakávania. My im v tom budeme držať palce.