50 ZÁPASOV V MUŽSKEJ KATEGÓRII

Sobotný zápas s Trnavou bol pre náš klub jubilejným 50. zápasom v mužskej kategórii v 2. lige mužov Západ. Sezónu 2020/2021 nám po dvoch zápasoch ukončila pandémia COVID-19, čo nám oddialilo túto métu, no v našej 4. sezóne sme ju dosiahli. Zaujímavé ale je to, že to bol zároveň 50. zápas aj pre dvojicu našich hráčov, ktorí od založenia klubu nevynechali ani jeden zápas a odohrali kompletnú (možnú) minutáž štyroch sezón.

Prvým z dvojice je Patrik Balla, ktorý je v klube od jeho začiatku a odvtedy nevynechal ani jeden zápas. Ako obranca nazbieral za 50 zápasov jeden gól a päť asistencí. Paťo sa radí k defenzívnejším obrancom, takže za jeho najúspešnejšiu sezónu môžeme považovať práve tú prvú, kedy naša obrana inkasovala len 5,01 G/Z, čo nám pomohlo k historicky prvej medaile pre klub a mesto Levice.

„Som rád, že mám príležitosť hrať florbal za Levice a taktiež som rád, že som dosiahol takéto pekné číslo. Teším sa na ďalších 50 zápasov.“

Druhým do partie „päťdesiatnikov“ je náš predseda klubu Marek Marko. Marek je ako útočník už druhú sezónu po sebe najproduktívnejším hráčom nášho družstva, čo potvrdzujú aj jeho celkové štatistiky. Za 50 zápasov stihol nazbierať 73 bodov za 36 gólov a 37 asistencií. Za jeho najúspešnejšiu sezónu môžeme zatiaľ považovať aktuálnu, kde si drží priemer vyše 2 body/zápas.

„Odohrať všetkých 50 zápasov bez jednej absencie považujem u seba za veľký úspech keďže trénujem ďalšie tri kategórie a niekedy je to veľmi ťažké skombinovať. Už teraz viem, že ku koncu sezóny to už platiť nebude, nakoľko sa mi veľa termínov prekrýva a zápasy s deťmi sú prvoradé, takže dúfam, že aspoň Paťo to potiahne minimálne na stovku zápasov so 100% účasťou.“

Obaja chalani sú pochopiteľne držiteľmi prvej a zatiaľ aj jedinej medaily pre náš klub v mužskej kategórii a my dúfame, že to obaja u nás potiahnu ešte mnoho sezón.

Páni gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu klubu a mesta Levice.