FAT PIPE CUP 2022

Prvý medzinárodný turnaj v Leviciach – FAT PIPE Cup 2022.

Sezóna sa nám v oboch kategóriách už skončila pred vyše mesiacom, čo znamená, že si hráči môžu užívať oddych, prípadne letné turnaje. Jeden takýto turnaj absolvujú naši juniori, už túto sobotu doma v Leviciach. Poďme si ho predstaviť.

V prvom rade treba povedať, že turnaj bude pre náš klub, ale aj pre celé naše mesto špeciálny, pretože úplne po prvýkrát k nám zavíta tím z Českej republiky. Asi netreba zdôrazňovať, že Česko je jedna z najflorbalovejších krajín sveta, takže táto účasť je pre nás veľkou skúsenosťou. Okrem tímu z Česka uvidíme na turnaji aj tím z regiónu BA – 1.SC Malacky, a tiež zo stredného Slovenska tím FBC Horehronec Brezno. Štvrtým do partie bude náš tím juniorov. Systém turnaja je každý s každým počas celého dňa, takže hrať sa bude prakticky bez prestávky od 9:00 do 18:00. Celý turnaj bude v priateľskom duchu, o čom svedčia aj slová predsedu klubu a trénera juniorov Mareka Marka:

„Tento turnaj som mal rozplánovaný už dlhšiu dobu, keďže som už začiatkom sezóny vedel, že väčšina chalanov z juniorky odohrá svoju poslednú mládežnícku sezónu. Niektorých chalanov som trénoval až 5 sezón, tak som im chcel pripraviť niečo špeciálne ako rozlúčku s mládežníckymi kategóriami a tiež ako poďakovanie za skvelú reprezentáciu klubu. My sa síce spolu nelúčime, lebo väčšina chalanov bude pokračovať v mužskom tíme a budeme spoluhráčmi, no končí sa náš vzťah hráč – tréner. Od začiatku som plánoval skúsiť spraviť medzinárodný turnaj, mal som komunikáciu aj s tímami z Rakúska, Poľska, či dokonca s maďarskou repre juniorov, no nakoniec sme sa dohodli s Českým tímom FRC Mikulov, čo beriem ako veľkú výhru a veľkú skúsenosť pre chalanov. Celý turnaj je samozrejme priateľský, vedia o tom aj ostatné tímy, takže sa naň veľmi tešíme. Dúfam, že sa prídu pozrieť aj ľudia na pekný florbal a zaujímavé zápasy.“

Nad celým turnajom prevzala záštitu známa florbalová značka FAT PIPE, podľa ktorej dostal turnaj aj názov. V rámci spolupráce dostanú najlepší hráči turnaja vecné ceny práve tejto značky.

Turnaj je otvorený pre verejnosť a vstupné sa neplatí. Budeme radi ak si v sobotu nájde cestu do haly čo najviac ľudí a príde sa s nami rozlúčiť so sezónou. Tešíme sa na vás.