MUŽI VSTUPUJÚ DO PLAY-OFF S PIEŠŤANMI

V 2. lige mužov Západ sme po základnej časti obsadili 6. miesto, čo pre nás znamenalo čakanie na súpera do play-off. Po sobotnom výbere súperov je už jasné, že sme boli voľba druhého tímu ligy – FBC Páv Piešťany. Vyraďovacia časť začína už tento víkend, tak sme si pre vás pripravili malé porovnanie tímov aj so všetkými potrebnými informáciami pred play-off.

ZÁKLADNÁ ČASŤ

Oba tímy odohrali v základnej časti zhodne po 14 zápasov, v ktorých sa lepšie darilo nášmu súperovi. Ako sme už vyššie spomínali, Piešťany obsadili 2.miesto s 32 bodmi za desať výhier, dve remízy a dve prehry. Náš tím skončil na 6. mieste s bilanciou 3 výhry, 2 remízy, 9 porážok a ziskom jedenástich bodov. Aj strelecky sa lepšie darilo Piešťanom, keď dokázali streliť súperom 87 gólov a inkasovať len 74. My sme ukončili základnú časť s negatívnym streleckým skóre 74:100.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY

S Piešťanmi sme odohrali dva vzájomné zápasy v Leviciach a v Nemšovej a v oboch sme bohužiaľ ťahali za kratší koniec. V prvom prípade sme doma v rámci 1.kola prehrali 3:5 po veľmi vyrovnaných tretinách, druhý sme odohrali v Nemšovej, kde sme prehrali najtesnejším rozdielom 6:7. Aj keď sme nedokázali ani jeden výsledok preklopiť na našu stranu, skóre z oboch zápasov nám predpovedá veľmi vyrovnanú sériu.

HRÁČI

Pozrime sa aj na štatistiky hráčov jednotlivých tímov. Najproduktívnejším hráčom Piešťan je po základnej časti Michal Bugár s 23 bodmi, ktorý je zároveň aj najlepšie strieľajúcim hráčom tímu (15 gólov). Druhý v poradí produktivity je Andrej Gazda, ktorý je s 15 asistenciami najlepšie nahrávajúcim hráčom Piešťan. V našom tíme je to podobne. Najproduktívnejší hráč a zároveň najlepší strelec tímu je Marek Marko so 14 gólmi a 9 asistenciami, čo znamená, že v produktivite je na tom rovnako ako Michal Bugár. Markovi výborne sekunduje jeho spoluhráč Timotej Szalma, ktorý je s 11 asistenciami  najlepším nahrávačom tímu a zároveň je druhým najproduktívnejším hráčom Levíc.

INFORMÁCIE K PLAY-OFF

Štvrťfinále sa hrá na tri víťazné zápasy. 1. a 2. zápas odohráme v Piešťanoch, keďže sú v tejto sérii lepšie postaveným družstvom po základnej časti. Oba zápasy sa odohrajú už tento víkend v sobotu 19.3., respektíve v nedeľu 20.3.. Následne je isté, že odohráme minimálne jeden domáci zápas v sobotu 26.3. o 15:00 v Športovej hale v Leviciach. Ak by sa v týchto troch zápasoch nerozhodlo o postupujúcom, 4. zápas sa odohrá znova v našej hale v nedeľu 27.3. o 15:00. Ak bude po tomto víkende nerozhodný stav série, rozhodujúci zápas odohráme 30.3. v Piešťanoch. Play-off sa hrá ako základná časť na 3×20 minút hrubého času, po ktorom v prípade nerozhodného výsledku nasleduje 10-minútové predĺženie na zlatý gól, prípadne samostatné nájazdy.

Všetky štatistiky zo základnej časti nasvedčujú tomu, že by sme mohli byť svedkami veľmi vyrovnanej a zaujímavej série, čo môže byť pre oko fanúšika veľkým lákadlom. My v klube pevne veríme, že cez Piešťany môžeme postúpiť a urobíme pre to maximum. Budeme, ale potrebovať aj vašu podporu, ktorú ako dúfame hlasito predvediete na tribúnach našej športovej haly na domácom zápase 26.3.2022.